۱۳۹۸ جمعه ۲۸ تير
نمایشگاه گروهی نقاشی
ارسال شده در تاریخ 1397/09/10
ساعت 14:49
نمایشگاه گروهی ازهنرجویان خانم افسون لاشایی دانش آموخته و مدرس مدعو دانشگاه الزهرا سال در تاریخ 16-23 اذر ماه گالری ژاله برگزار می گردد
نمایشگاه پیش رو با عنوان “افسون کودکانه رنگ” مجموعه ای از آثار شاگردانم می باشد که در گروه سنی 4سال تا 11 قرار دارند. هدف از به نمایش در آوردن این آثار تشویق کودکان به نقاشی و هنر است که رشد هوشی و شخصیتی آنها را نیز به دنبال خواهد داشت. آنچه در وهله اول در این نمایشگاه به چشم می خورد رنگ‌است. رنگهایی بس خالص و جذاب که با شوری کودکانه نقش بسته اند. نقاشی زبان دوم کودکان می‌باشد و انها رنگ‌ها را با زبان خود در آثارشان رمز‌گذاری می کنند.
این مجموعه به سه بخش تقسیم می شود. بخش اول شامل تصویرسازی از یک صحنه داستانی است که برایشان تعریف شده است.
بخش دوم که بخش اصلی کار من با بچه ها می باشد شامل برداشت آزاد آنها از آثار هر یک از هنرمندان تاریخ هنر می‌باشد. گاه کودک عناصر ذهنی و مورد علاقه خود را به نقاشی یک از هنرمندان بزرگ مانند ونگوگ، سزان، پیکاسو، شاگال، اندی ‌وارهول و ... وارد می کند، گاه با توجه به ویژگی‌های سبکی هنرمند مورد مطالعه در کلاس نقاشی، دنیای خود را خلق می‌کنند.
بخش سوم که بخش ویژه این نمایشگاه در شب افتتاحیه می‌باشد، شامل بداهه پردازی هنرجویان است با توجه به نوای موسیقی زنده‌ای که نواخته می‌شود. در اینجا خود انگیختگی رنگ شکل خواهد گرفت و نقاشی فراتر از «بازنمایی» رفته و گزینه رنگ و نور را پی می‌گیرد.
افسون لاشایی
ارسال کننده:
تعداد بازدید:57
تصاویر مرتبط:


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن:
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
دانشگاه الزهرا
 تهران،خيابان شيخ بهايي -ميدان شيخ بهايي-دانشگاه الزهرا -دانشكده هنر كدپستي : 1993893973
تلفن : 85692525-88035801 فاكس : 88041341
 art[at]alzahra.ac.ir
تمامي حقوق سايت براي دانشگاه الزهرا ( س ) محفوظ است.