۱۳۹۹ شنبه ۱۰ خرداد
فراخوان بخش علمی – دانشگاهی "همایش بین المللی طراحی و تولید منسوجات و پوشاک: رویکرد توسعه پایدار"
ارسال شده در تاریخ 1397/07/30
ساعت 15:17
فراخوان بخش علمی – دانشگاهی "همایش بین المللی طراحی و تولید منسوجات و پوشاک: رویکرد توسعه پایدار"
امروزه با توجه به تحولات روی داده در محیط جهانی و تغییر در روابط بین سه عملگر اصلی در سیستم های ملی نوآوری (صنعت، دولت و دانشگاه) علاوه بر آموزش و ارائه دستاوردهای پژوهش، رسالت سومی پروراندن ایده تا دستیابی به نمونه تجاری سازی شده، بر عهده دانشگاه ها نیز نهاده شده است و آن همان کارآفرینی و مشارکت در توسعه اقتصادی و اجتماعی جوامع است. همچنین در ساماندهی مد و لباس کشور بخش علمی و دانشگاهی همراه با سایر بخش ها بالاخص بخش صنعت، نقش تعیین کننده ای دارند. ضیق وقت در زمان اجرای جشنواره مد و لباس فجر، عملا فرصتی برای تبادل اطلاعات، نتایج و یافته های علمی صورت گرفته برای گسترش مرزهای علم و هنر نمی یابد. بر این اساس بخش علمی دانشگاهی هشتمین جشنواره بین المللی مد و لباس فجر بر آن شده است که در فضای دانشگاهی به کنکاش در محورهای مورد نظر بپردازد. بدیهی است این تلاش با کمک همه دانشگاه های حوزه پوشاک و منسوجات و بخش های دیگر کارگروه پیش از زمان جشنواره صورت می پذیرد.
بخش علمی دانشگاهی توسط دبیرخانه این بخش در دانشگاه الزهرا برگزار می‌گردد. به منظور تقویت بخش علمی دانشگاهی، برنامه‌های متعددی در نظر گرفته شده است. "همایش بین المللی طراحی و تولید منسوجات و پوشاک: رویکرد توسعه پایدار" به منظور نمایش توانمندی‌های علمی بخش دانشگاهی و هماهنگی با بخش صنعت و نیز ارزش‌گذاری بالای این موضوع، محور اصلی تمام بخش های این همایش قرار گرفته است. بدین منظور در جهت اجرای بهینه همایش در تاریخ 3 دی ماه 97 و نیز برنامه‌های جانبی در هفته اول دی ماه، «هفته نوآوری در صنعت مد و پوشاک: فرهنگ» مشارکت همگانی را می‌طلبد.
دبیرخانه بخش پایان نامه، بخش علمی دانشگاهی بنیاد ملی مد و لباس است
اهداف بخش علمی- دانشگاهی در این جشنواره:
راهبردها و رویکردهای توسعه پایدار زمینه طراحی و تولید منسوجات و پوشاک
جنبه های اقتصادی، اجتماعی و زیست محیطی طراحی و تولید منسوجات و پوشاک پایدار
توسعه آموزش پایدار در زمینه طراحی و تولید منسوجات و پوشاک
طراحی، تولید و بازاریابی منسوجات و پوشاک پایدار
آسیب‌شناسی مد و مصرف و شیوه‌های نوین بازیابی منسوجات و پوشاک
بخش رقابتی:
● ارائه مقالات علمی پژوهشی
● ارائه یافته‌ها و تجربیات کاربردی
● پایان نامه
● برگزاری رویداد کارآفرینی مد و لباس
بخش غیررقابتی:
● نشست‌های علمی
● کارگاه‌های آموزشی
● حضور مراکز دانشگاهی و صنعتی جهت ارائه دستاوردهای نوین در حوزه پارچه و لباس

ارائه مقالات علمی پژوهشی
مقالات باید روی صفحه A4 مطابق آئین نگارش حاضر با نرم افزار متن نویس ورد word 2007-2010 و یک ستونی تایپ شوند. مقاله کامل باید در حداقل 6 و حداکثر 15 صفحه تهیه شود به صورتی که حاشیه‌ متنها از بالا، پایین، چپ و راست صفحه 25 میلی‌متر فاصله داشته ‌باشد. تمامی صفحات بجز صفحه اول باید شماره صفحه داشته باشند. قلم مقالات در سراسر متن فارسی بی نازنین B Nazanin سایز 12 است. رعایت آیین نگارش تهیه شده برای این فراخوان مقاله، به شدت توصیه می شود. فایل توضیح و نمونه آماده و مناسب برای قالب بندی مقاله در سایت دبیرخانه موجود است و توصیه می‌گردد از کپی آن به عنوان یک نمونه آماده و مناسب برای قالب بندی مقاله بهره برداری شود (حتما" مقاله نهایی خود را جز به جز copy کرده و در نمونه ارایه شده paste بنمائید). فایل الکترونیکی مجموعه مقالات کنفرانس مستقیماً از فایل ورد مقالات- که نویسندگان محترم تهیه می‌کنند- ایجاد می‌شود. لذا تاکید می‌گردد مقالاتی که به صورت کامل آئین نگارش را رعایت ننموده باشند، اولویت پیگیری و اعمال فرآیند داوری را از دست خواهند داد. از نویسندگان محترم دعوت می‌شود که دستورالعمل حاضر را در هنگام تهیه چکیده مقاله دقیقاٌ رعایت نمایند.
مقاله کامل، به ترتیب شامل این بخشها می‌باشد: 1- عنوان مقاله، 2- اسم یا اسامی نویسندگان و عناوین علمی آنها و نام مؤسسه و آدرس الکترونیکی نویسندگان، 3- چکیده، 4- کلمات کلیدی، 5- مقدمه، 6- متن یا بدنه اصلی مقاله، 7- نتیجه‌گیری، 8- مراجع، 9- پیوست در صورت نیاز
محورهای فراخوان مقاله
توسعه پایدار، فرهنگ و سبک زندگی
آموزش فرهنگ، مصرف خلاق و سبک زندگی پایدار
فرهنگ نگهداری و باز استفاده از منسوجات و پوشاک
تجارب تاریخی و معاصر رویکردهای پایدار در منسوجات و پوشاک
آسیب‌شناسی فرهنگی مد
توسعه پایدار و طراحی
طراحی ملهم از طبیعت
نظریه و رویکردهای طراحی منسوجات و پوشاک پایدار
طراحی منسوجات پایدار، بهداشت و ارتقای سلامت فیزیکی و روانی
طراحی مشارکتی، بازآفرینی و بازیافت منسوجات و پوشاک
هویت سازمانی و طراحی منسوجات و پوشاک پایدار
توسعه پایدار و تولید
فناوری‌های پایدار در تولید منسوجات و پوشاک
فناوری‌های نوین و طراحی منسوجات و پوشاک پایدار
مدیریت و برنامه‌ریزی تولید منسوجات و پوشاک پایدار
برندینگ و بازاریابی پایدار در حوزه منسوجات و پوشاک
توسعه پایدار و جامعه
شیوه‌های توسعه دانش و رفتار در حوزه مصرف پایدار منسوجات و پوشاک
توسعه اجتماعی و مصرف مشارکتی منسوجات و پوشاک
پایداری اجتماعی درحوزه منسوجات و پوشاک
پیامدها و آسیب‌های اجتماعی مد
توسعه پایدار و اقتصاد
شناسایی، برنامه‌ریزی و بازاریابی مصرف منسوجات و پوشاک پایدار
کارآفرینی و توسعه کسب و کارهای پایدار درحوزه منسوجات و پوشاک
اخلاق در طراحی و تولید منسوجات و پوشاک پایدار
آسیب‌شناسی اقتصادی مد
ارائه یافته‌ها و تجربیات کاربردی
این بخش در جهت ارزش‌گذاری افزون بر ایده‌هایی که به تجربیات کاربردی انجامیده است، در نظر گرفته شده است. افراد و تیم‌های حقیقی و حقوقی که موفق به عملیاتی نمودن ایده‌های خود و ایجاد برندهای نوین داشته‌اند، می‌توانند جهت نمایش و گسترش کار خود در این بخش ثبت‌نام نمایند. لذا اطلاعات ثبتی افراد و نوع کار ایشان و نیز نحوه همکاری با این برنامه در سایت http://ctfd.alzahra.ac.ir/Cong تا تاریخ 6 آذر ماه انجام می‌گردد.

پایان‌نامه‌ها
در این بخش پایان نامه ها و رساله‌های مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری به صورت جداگانه مورد بررسی قرار می‌گیرد و در هر مقطع به صلاح داوران به برگزیدگان جوایزی اهدا می‌شود. پایان‌نامه‌های ارسالی نباید در ادوار پیشین جشنواره بررسی شده باشند و یا حائز رتبه باشند. تاریخ نگارش پایان‌نامه‌ها باید از سال 94 به بعد باشد.
پایان‌نامه‌هایی که در حوزه مرتبط با محورهای همایش باشد، از امتیاز بیشتری برخوردارند.
دبیرخانه این بخش، بخش علمی دانشگاهی بنیاد ملی مد و لباس است و برگزیدگان این بخش در مراسم اختتامیه هشتمین جشنواره بین‌المللی فجر معرفی می‌گردند.
پایان‌نامه‌هایی که پیش از این برنامه، تحت حمایت معنوی و مادی بنیاد ملی مد و لباس قرار گرفته‌اند، در صورتی که دارای ابعاد موضوعی مرتبط با همایش دارند نیز می‌توانند جهت ارزیابی اثر در این بخش شرکت نمایند.
تقویم زمانی ارسال پایان نامه در سایت http://ctfd.alzahra.ac.ir/ اطلاع رسانی می گردد.

برگزاری رویداد کارآفرینی مد و لباس
به منظور هدایت ایده‌های پژوهشی بخش علمی دانشگاهی اقدام به برگزاری رویداد کارآفرینی مد و لباس می‌کند و در جهت توانمندسازی داوطلبان از جهت آشنایی با برندسازی، مارکتینگ، شناخت بازار هدف و نحوه اشتغال‌زایی و کسب درآمد کارگاه‌هایی را برگزار خواهد کرد. با تسهیل‌گران در امور حقوقی، مالی و اداری ارتباط برقرار می‌گردد و در نهایت ایده، پرورده شده و ارزیابی و داوری شده و برگزیدگان مورد حمایت قرار می‌گیرند.
نحوه ثبت‌نام و آشنایی با روند استارتاپ در سایت http://ctfd.alzahra.ac.ir/ اطلاع رسانی می گردد.

نشست های علمی
برگزاری نشست‌های علمی، تلاشی در راستای اغنای روحیه کاوشگری جامعه علمی- دانشگاهی و پژوهشگران در جهت کسب معلومات و اطلاع از یافته‌ها‌ی جدید در عرصه علم و دانش است. لذا پژوهشگران می‌توانند یافته‌های علمی خود در حوزه‌های فوق‌الذکر در قالب سخنرانی با بیان محتوای کلام و مشخصات کامل سخنران به همراه شرح دقیق رزومه علمی ایشان، در سایت همایش بارگذاری نموده و پس از انتخاب بهترین‌ها از سوی کمیته داوری، جهت اجرای برنامه‌ دعوت خواهند شد.
برنامه‌هایی در قالب بحث آزاد با حضور صاحبان صنعت و افراد دانشگاهی جهت بیان پیشنهادات و انتقادات وارده به عملکرد این حوزه و تبیین راهکارهای بهبود آن در نظر گرفته خواهد شد که زمان و جزئیات آن اعلام خواهد شد.
همچنین مخاطبان محترم می توانند جهت اطلاع از مشخصات دقیق نشست‌ها و زمان دقیق آن به سایت همایش http://ctfd.alzahra.ac.ir/Cong تا تاریخ 6 آذر ماه مراجعه نمایند.

کارگاه آموزشی
برگزاری کارگاه‌های آموزشی، تلاشی در جهت ایجاد فضای عملی و نمایش میزان عملیاتی بودنِ ایده‌هاست. ایده‌هایی که در صنعت مد و پوشاک و منسوجات در حال اجرا هستند. لذا پژوهشگران می‌توانند یافته‌های علمی خود در حوزه‌های فوق‌الذکر در قالب کارگاه آموزشی با بیان محتوای کلام و مشخصات کامل سخنران به همراه شرح دقیق رزومه علمی ایشان، در سایت بارگذاری نموده و پس از انتخاب بهترین‌ها از سوی کمیته داوری، جهت اجرای برنامه‌ دعوت خواهند شد.
همچنین مخاطبان محترم جهت اطلاع از مشخصات دقیق کارگاه‌ها و زمان دقیق آن به سایت http://ctfd.alzahra.ac.ir/Cong تا تاریخ 6 آذر ماه مراجعه نمایند.

حضور مراکز دانشگاهی و صنعتی به منظور ارایه دستاوردهای نوین در حوزه مد و لباس
مراکز دانشگاهی و صنعتی در دنیای امروز به عنوان پیشروها در حوزه مد و لباس دارای ایده‌های نوین از منظر تجهیزات نوین، پوشاک نوین، منسوجات نوین می‌باشند که با ثبت‌نام و ارائه مشخصات کامل می‌توانند پس از ارزیابی، حضور داشته باشند و دستاوردهای خود را به طور تخصصی به مخاطبان عرضه دارند. این بخش همزمان با جشنواره فجر برگزار می‌گردد.
 
 
ارسال کننده:سعیده فروغی
تعداد بازدید:704
تصاویر مرتبط:


  برچسب ها
  فیلم مرتبط
  فیلم مرتبط
  فیلم مرتبط
  صوت
  مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

  ارسال نظرات
  نام
  آدرس پست الکترونیکی شما
  شماره تلفن:
  توضیحات
   
  خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
  کد امنیت
  دانشگاه الزهرا
   تهران،خيابان شيخ بهايي -ميدان شيخ بهايي-دانشگاه الزهرا -دانشكده هنر كدپستي : 1993893973
  تلفن : 85692525-88035801 فاكس : 88041341
   art[at]alzahra.ac.ir
  تمامي حقوق سايت براي دانشگاه الزهرا ( س ) محفوظ است.