۱۳۹۹ شنبه ۱۷ خرداد
تدریس اساتید دانشگاه فلورانس ایتالیا و یوهان چین در گروه طراحی صنعتی
ارسال شده در تاریخ 1397/10/15
ساعت 14:04

تدریس اساتید دانشگاه فلورانس ایتالیا و یوهان چین در ترم 971 گروه طراحی صنعتی

گزارش برگزاری کلاس های آموزشی گروه طراحی صنعتی توسط اساتید دانشگاه فلورانس ایتالیا و بازاریابی و تکنولوژی یوهان چین-ترم971

کلاس های آموزشی پروژه طراحی صنعتی 7 ( طراحی مبلمان)، پروژه طراحی صنعتی 4 ( طراحی خلاقیت) و آشنایی با علوم جدید به ترتیب توسط اساتید دانشگاه فلورانس ایتالیا و بازاریابی و تکنولوژی یوهان چین به دعوت گروه طراحی صنعتی و میزبانی خانم مهندس مرضیه اله دادی به مدت 32 و 36  ساعت آموزشی از تاریخ 22/09/1397 الی 27/09/1397 و از ساعت 9 الی 18 در مکان های مبانی 9 و تئوری 7 برگزار شد.

پروژه طراحی مبلمان توسط آقای دکتر استفانو فولسا از اساتید برجسته دانشگاه فلورانس و با موضوع طراحی فضا و مبلمان داخلی هتل و پروژه طراحی خلاقیت و آشنایی با علوم جدید توسط خانم دکتر پین یائو  از اساتید گروه طراحی صنعتی دانشگاه بازاریابی و تکنولوژی یوهان چین  و با موضوع طراحی سطل زباله با تکنیک خلاقیت مایندمپ و آشنایی با مواد و متریال ها با حضور 15 دانشجوی طراحی صنعتی برای هر کلاس تشکیل شد. شرح سرفصل دروس ارائه شده توسط اساتید به شرح جدول زیر است.

روز

ساعت

استاد استفانو فولسا

استاد پین یائو

پنج شنبه

9-12

13-18

برگزاری کارگاه آموزشی طراحی روشنایی و ساخت طراحی دانشجویان با مقوا

آشنایی با مواد و متریال های مختلف و تکنولوژی مربوط به آن مواد- درس آشنایی با علوم جدید

شنبه

9-12

13-18

طراحی مبلمان و توضیح کامل پروژه طراحی داخلی هتل

آشنایی با پروژه های خلاقیت دانشجویان از ابتدای ترم تا کنون و آموزش یکی از تکنیک های خلاقیت

یک شنبه

9-12

13-18

توضیح تفاوت های فرهنگی در طراحی مبلمان و طراحی داخلی-انجام پروژه

آموزش تکنیک خلاقیت مایند مپ و انجام پروژه با آن روش

دو شنبه

9-12

13-18

مبلمان و داستان سرایی- انجام پروژه به صورت عملی

انجام پروژه خلاقیت و طراحی سطل زباله

سه شنبه

9-12

طراحی داخلی و مبلمان هتل، انجام پروژه به صورت عملی

طراحی سطل زباله و تحویل پروژه

در جلسه اول بعد از معارفه اساتید و دانشجویان و نمایش نمونه هایی از پروژه های انجام شده توسط دانشجویان (پورتفولیو و رزومه) با هدف آشنایی اساتید ایتالیایی و چینی با روش تدریس اساتید ایرانی و همچنین سطح علمی دانشجویان دانشگاه الزهراء (س)؛ آموزش دروس به صورت رسمی آغاز شد.

در کلاس پروژه مبلمان استاد فولسا ابتدا به تدریس طراحی مبلمان و مشخص کردن موضوع پروژه و خانم پین یائو به تدریس مواد و متریال و تکنولوژی ساخت برای دانشجویان کارشناسی ارشد پرداختند. در روز دوم کلاس ها؛ پس از تدریس بخش تئوری، بخش عملی دروس و اسکیچینگ و طراحی با نرم افزار های سه بعدی توسط دانشجویان درس پروژه مبلمان آغاز شد. ابتدا دانشجویان تحت نظارت اساتید تخته طراحی فکر (mood Board) را با تحقیق و جستجو در اینترینت طراحی و توسط نرم افزار ایندیزاین ارایه نمودند. کلاس پروژه طراحی صنعتی 4 توسط استاد پین یائو با تدریس روش های خلاقیت (مایندمپ) شروع شد. در جلسه سوم دانشجویان با کمک گرفتن از مد برد طراحی شده شروع به اسکیچ و اتودهای اولیه نمودند و پس از تایید اتودها، طرح های نهایی را در جلسه چهارم با کمک نرم افزار های سه بعدی سازی (راینو) طراحی و رندر گرفتند و در نهایت در روز چهارم زمان شیت بندی و توضیح 10 دقیقه ایی در مورد چگونگی طراحی و ایده پردازی پروژه ها توسط دانشجویان برای کلاس استاد فولسا انجام شد. در کلاس پروژه طراحی خلاقیت پس از تدریس روش مایند ماپ دو پروژه طراحی سطل زباله و برطرف کردن مشکل یک محصول به استفاده از روش های خلاقیت توسط دانشجویان انجام شد. ابتدا دانشجویان پس از تدوین ایده ها به روش مایند مپ، شروع به ایده پردازی و طراحی اسکیچینگ نمودند و پس از تایید اسکیچ ها توسط استاد یائو، طرح نهایی توسط دانشجویان ارایه شد.

در روز سوم، معاون محترم آموزشی دانشگاه الزهراء (س)، «جناب آقای دکتر سیف برقی»، معاون محترم پژوهشی دانشگاه، « جناب آقای دکتر اردوخانی» به همراه مدیر بین الملل دانشگاه«سرکار خانم دکتر حناچی»، مدیر محترم پژوهشی دانشگاه، « سرکار خانم دکتر توسلی»، رئیس محترم دانشکده هنر «سرکار خانم دکتر کاتب»، معاون محترم آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشکده هنر « سرکار خانم دکتر طالب پور» از کلاس ها بازدید داشتند و با اساتید پین یائو و استفانو فولسا ملاقات و گفتگو نمودند. همچنین نظرخواهی از دانشجویان و کیفیت برگزاری کلاس ها داشتند. در این نظرخواهی دانشجویان با نمایش کارهای انجام شده، حس رضایت خود از تدریس اساتید  را بیان نمودند و خواستار ادامه دعوت از اساتید بین الملل از دانشگاه های معتبر دنیا را داشتند. جناب آقای دکتر سیف برقی و سرکار خانم دکتر حناچی، ضمن توضیحاتی از روند انجام دعوت از اساتید و مسیر بسیار دشوار و مراحل مختلف اداری؛ از اساتید در مورد وجه تمایز تدریس در دانشگاه الزهرا و دانشگاه فلورانس سوال پرسیده شد و استاد فولسا توضیح دادند که دانشجویان دانشگاه فلورانس انگیزه ایی برای انجام پروژه ها و صحبت های اساتید ندارند در صورتیکه در دانشگاه الزهرا کاملا متفاوت است و دانشجویان با توجه به صحبت های استاد و ایده های خود پروژه را تکمیل میی کنند که این انگیزه و اراده دانشجویان باعث بهتر انجام شدن پروژه ها خواهد بود. در انتها آقای دکتر سیف برقی از سرکار خانم دکتر کاتب، رئیس دانشکده هنر، استاد میزبان و مدیر گروه طراحی صنعتی، خانم مهندس اله دادی و اساتید دانشگاه فلورانس و یوهان چین تشکر نمودند.

در حین برگزاری کلاس های آموزشی اساتید ایتالیایی از کارگاه های آموزشی ( چوب و فلز ) گروه طراحی صنعتی بازدید نمودند و با روند انجام پروژه ها و ساخت محصولات به صورت یک به یک توسط دانشجویان آشنا و برای آنان قابل توجه بود.

تقدیر و تشکر:

جا دارد از کلیه بزرگوارانی که در برگزاری هر چه بهتر کلاس های آموزشی، تلاش و حمایت های بی دریغ خود را جهت بین الملل شدن دانشگاه الزهراء (س) داشتند، تشکر و قدردانی گردد.

سرکار خانم دکتر ملانظری، ریاست محترم دانشگاه الزهراء (س)؛

جناب آقای دکتر سیف برقی، معاون محترم آموزشی دانشگاه الزهراء (س)؛

جناب آقای دکتر رحمانی، معاون محترم مالی و اداری دانشگاه الزهراء (س)؛

سرکار خانم دکتر حناچی، مدیر محترم همکاری های علمی و بین المللی دانشگاه الزهراء (س)؛

سرکار خانم دکتر کاتب، رئیس محترم دانشکده هنر دانشگاه الزهراء (س)؛

سرکار خانم دکتر افضل طوسی؛ معاون محترم پژوهشی واجرایی دانشکده هنر دانشگاه الزهراء (س)؛

جناب آقای دکتر استفانو فولسا و سرکار خانم پین یائو، مدیر دپارتمان طراحی داخلی و استاد دانشگاه فلورانس و استاد دانشگاه یوهان چین؛

خانم ها کرباسچی، کریمی و عظیمی کارشناسان محترم همکاری های علمی و بین المللی دانشگاه الزهراء (س)؛

خانم ها وکیلی، لیلا نظری و سلیمانی کارشناسان محترم آموزش دانشکده هنر.

با سپاس

م. اله دادی ( مدیر گروه طراحی صنعتی و میزبان اساتید دانشگاه فلورانس و دانشگاه یوهان چین)

01/10/1397

ارسال کننده:
تعداد بازدید:368
تصاویر مرتبط:

  • اساتید ایتالیا و چین _0
  • اساتید ایتالیا و چین _1
  • اساتید ایتالیا و چین _2
  • اساتید ایتالیا و چین _3
  • اساتید ایتالیا و چین _4
  • اساتید ایتالیا و چین _5
  • اساتید ایتالیا و چین _6
  • اساتید ایتالیا و چین _7
  • اساتید ایتالیا و چین _8

برچسب ها
فیلم مرتبط
فیلم مرتبط
فیلم مرتبط
صوت
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن:
توضیحات
 
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
دانشگاه الزهرا
 تهران،خيابان شيخ بهايي -ميدان شيخ بهايي-دانشگاه الزهرا -دانشكده هنر كدپستي : 1993893973
تلفن : 85692525-88035801 فاكس : 88041341
 art[at]alzahra.ac.ir
تمامي حقوق سايت براي دانشگاه الزهرا ( س ) محفوظ است.