۱۴۰۲ دوشنبه ۲۰ آذر

همایش ملی روایتگری تصویر

ارسال شده در تاریخ 1401/07/02
ساعت 07:59
همایش ملی روایتگری تصویر

دانشکده هنر دانشگاه الزهرا با همکاری دانشگاه ها، موسسات آموزش عالی و سازمان های مرتبط، به منظور ایجاد ارتباط علمی در شاخه های مختلف علوم انسانی و هنر" همایش ملی روایتگری تصویر " به صورت مجازی و حضوری در تاریخ 22 شهریورماه 1401 برگزار کردند.
در ابتدی جلسه دکتر حق بین رئیس همایش ضمن عرض تسلیت ایام سوگواری اربعین حسینی، تاکید نمودند تبادل فکر و اندیشه باعث ارتقا در حوزه پژوهش می شود و از دکتر حسامی دبیر علمی همایش جهت برگزاری همایش ملی روایتگری تصویری تشکر و قدردانی نمودند و در ادامه آقای دکتر بلغاری رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی،  روایتگری تصویر را جان مایه هنر نوعی ظهور آشکارگی و هویدا شدن دانسته و اشاره نمودند هنر از منظر تصویر چیزی جز فضا نیست و روایت به عنوان زبان است و آشکارگی در قلمرو زبان وجود دارد.
سپس دکتر طالب پور رئیس دانشکده هنر، حضور فرهیختگان و محققان را در این همایش ارزشمند دانستند و به تاثیر هنر در زندگی بشر اشاره کردند و در ادامه بیان کردند متن هنرمند همان اثر است که زندگی را روایت می کند بنابراین باید اثر هنرمند را شناخت.
دکتر حسامی دبیر علمی همایش گزارشی از نحوی برگزاری اولین همایش ملی روایتگر تصویر ارائه نمودند و در قسمت پایانی همایش چهار مقاله برتر توسط نویسندگان ارائه گردید.
اولین مقاله ارائه شده با عنوان مفصل بندی وجه روایی زبان نوشتاری در گفتمان چندوجهی هنر معاصر ایران ، دکتر اعظم حکیم
دومین مقاله ارائه شده با عنوان: سازشناسی در روایت تصویری نگاره نوازندگان و ترکیب جنسیتی آنها ( مطالعه‌ی موردی: نسخه خطی مصور از دیوان حافظ با سبک نگارگری گورکانی) ، آقای سهند سلطاندوست
سومین مقاله ارائه شده با عنوان: مضمامین نهفته در نقش سلاح گرم در بطن موضوع شکار بر مخمل دوره شاه طهماسب با رویکرد جامعه شناسی تاریخی ، دکتر فاطمه نصیری
چهارمین مقاله ارائه شده با عنوان: تحلیل الگوهای روایت گری پوسترهای دوره همه گیری کرونا ویروس (covid-19) و بررسی تاثیر آن بر پیشگیری، دکتر زهرا حسین نژاد.  
 
 
 
 
 
 
 
 
 

ارسال کننده:
تعداد بازدید:360
تصاویر مرتبط:


  برچسب ها
  فیلم مرتبط
  فیلم مرتبط
  فیلم مرتبط
  صوت
  مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

  ارسال نظرات
  نام
  آدرس پست الکترونیکی شما
  شماره تلفن:
  توضیحات
  خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
  کد امنیت
  دانشگاه الزهرا
   تهران،خیابان شیخ بهایی -میدان شیخ بهایی-دانشگاه الزهرا -دانشکده هنر کدپستی : 1993893973
  تلفن : 85692525-88035801 فاکس : 88035801
   art[at]alzahra.ac.ir
  تمامي حقوق سايت براي دانشگاه الزهرا ( س ) محفوظ است.