۱۳۹۹ سه شنبه ۸ مهر
فراخوان سومین جشنواره «ترویج علم در پایان‌نامه‌های دانشجویی»
 به اطلاع می‌رساند، مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور، سومین دوره جشنواره ترویج علم در پایان‌نامه‌های دانشجویی را با هدف کاهش شکاف میان مردم و علم‌ورزان، جلب توجه دانشگاهیان و دانشجویان به چالش‌های پیش روی کشور و تشویق آنها به بررسی این چالش‌ها در پایان نامه‌های دانشجویی، تشویق دانشگاهیان به برقراری ارتباط مستقیم‌تر با مردم، فراهم آوردن زمینه برای گفت‌وگو و هم‌اندیشی میان علم‌ورزان و مردم درباره چالش‌های پیش روی کشور و جلب توجه عمومی به آموزش غیررسمی و یادگیری مادام العمر را با همکاری سازمان‌ها و نهادهای دولتی برگزار می‌کند.
این جشنواره در دو حوزه پایان‌نامه به زبان ساده و پایان‌نامه‌های منجر به ایجاد یک کسب و کار دانش بنیان فعالیت می‌کند و شرایط شرکت در آن نیز دانش آموختگی در یکی از مقاطع کارشناسی ارشد یا دکترا، ارائه نامه مکتوب استاد راهنما دال بر تایید صحت و دقت علمی مطالب عرضه شده در پایان نامه، لزوم دفاع از پایان‌نامه طی سال های تحصیلی ۹۶ تا ۹۸ و ارسال خلاصه حداکثر ۲۰۰ تا ۴۰۰ کلمه است.
لازم به ذکر است در نگارش خلاصه ترویجی این نکته حائز اهمیت است که مخاطب عمومی که فاقد دانش تخصصی است باید بتواند آن را درک کند و کاملا متوجه شود. این متن همان چکیده مرسوم پایان‌نامه که در ابتدای آن آورده می‌شود، نیست. خلاصه باید شامل مقدمه، اهمیت مسئله، هدف، روش و دستاوردها با تاکید بر کاربرد باشد. همچنین باید برای مخاطب عام و کسانی که در رشته مورد نظر تخصص ندارند تدوین و در آن به زبانی ساده و جذاب اهمیت موضوع و یافته های پژوهش تشریح شده باشد.
علاقه‌مندان برای شرکت در این جشنواره می‌توانند خلاصه ترویجی را به ایمیل thesis.festival@gmail.com ارسال کنند. 
همچنین داوطلبان توجه کنند، علاوه بر رعایت اصول علمی در نگارش خلاصه ترویجی، تکمیل و ارائه عنوان پایان‌نامه، مشخصات کامل، نام رشته، مقطع و دانشگاه محل تحصیل، سال فراغت از تحصیل، شماره تماس و ارسال تأییدیه استاد راهنما دال بر صحت دقت علمی مطالب عرضه شده در پایان‌نامه یا صورتجلسه دفاع الزامی است.
مهلت ارسال آثار 30 بهمن‌ماه 1398 است و علاقه‌مندان می‌توانند برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص محورهای جشنواره با شماره های ۸۸۰۳۶۱۴۴ داخلی ۲۰۶ تماس حاصل کنند.
بر اساس این گزارش، دبیرخانه جشنواره از دریافت چکیده پایان نامه یا مقاله معذور است و صرفاً خلاصه‌های ترویجی در این جشنواره داوری می‌شوند.
 
 
تاریخ به روزرسانی:
1398/07/20
تعداد بازدید:
331
دانشگاه الزهرا
 تهران،خیابان شیخ بهایی -میدان شیخ بهایی-دانشگاه الزهرا -دانشکده هنر کدپستی : 1993893973
تلفن : 85692525-88035801 فاکس : 88035801
 art[at]alzahra.ac.ir
تمامي حقوق سايت براي دانشگاه الزهرا ( س ) محفوظ است.